Лікування медом
- Загальнозміцнюючий засіб, для підвищення імунітету, при простудних захворюваннях: вживати 100 - 150 грам меду на день, розділивши на 3-6 прийомів.
- Покращення розумового та фізичного розвитку дітей: вживати 30-60 г. меду на добу з молоком, творогом, кашею.
- Лікування хронічних шлунково-кишкових захворювань (гастрит, виразка шлунку): вживати мед за 1,5-2 години до їжі тричі на день, запиваючи водою (теплою - при підвищеній кислотності, холодною - при зниженій кислотності).
- Снотворний засіб: вживати медову воду на ніч (1-2 столових ложки меду на стакан води).
- Кашель: 1) вживання суміші соку чорної редьки з медом (у свіжій редьці зробити заглиблення, заповнити його медом, через 2-3 години суміш готова); 2) вживати сік цибцлі з медом (500 г. очищеної і подрібненої цибулі, 100 грам меду варити в 1 л. води протягом 3 годин, пити по 3-4 ложки на день.
- Нежить: 1) вживання забрусу, або стільникового меду 5-6 разів на день; 2) закапувати у ніздрі 5-6 розчину капель 30%-ного розчину меду в соці столових буряків 4-5 разів на день
- Захворювання очей (катаракта, коньюктивіт): закапувати в очі свіжоприготовлений 30%-ний розчин меду світлих сортів у дистильованій воді.
- Неврози: щоденне вживання 100 г. меду протягом 1-2-х місяців.
- Анемія (малокрів'я), ішемічна хвороба серця, серцево-судинні захворювання: вживати 100-150 г. гречаного меду на добу протягом 2-х місяців, розділивши на невеликі порції.
- Захворювання печінки і жовчовивідних шляхів: вживати мед вранці і ввечері по 1 ч. ложці з натуральним яблучним соком.
- Рани, опіки: 1) місцеві аплікації медом світлих сортів під пов'язку; 2) застосування мазі: 80 г. меду, 20 г. жиру, 3 г. ксероформу.
- Сильні опіки, екзема, виразки: аплікації суміші дрібно натертої свіжої картоплі з медом (1 чайна ложка меду на 0,5 стакана картопляної кашки).
- Ангіна: полоскання горла теплим розчином меду у воді 3-5 разів на день.
- Застуда, запалення дихальних шляхів: 1) суміш 100 г. меду та 100 мл. соку хрону вживати протягом 2-3 днів перебуваючи у ліжку; вживати по 1 ч. ложці 3 рази на день до їди сік алое з медом (вижати сік з нижніх листків алое, змішати з медом у пропорції 2:5).
- Геморой: робити аплікації на уражене місце прополісним медом.
- Ендартерит, варикозне розширення вен: вживати суміш меду з часником по 1 ст. ложці за 1 год. до їди тричі на день протягом 1-2 місяців (часник 250 г. натерти залити 350 г. рідкого меду перемішати і настоювати тиждень).
- Гіпертонія: вживати сік червоних столових буряків, моркви, редьки з медом змішуючи їх в однакових кількостях, пити по столовій ложці тричі на день перед їжею протягом 2-3 місяців.
- Захворювання піхви і шийки матки: аплікації (10-15 процедур) квітковим медом у ділянку піхви і шийки матки (20-25 г. меду загортають у стерильну марлеву серветку, роблять з неї кульку, прив'язуючи нитку та вводять тампон у піхву.
Лікування прополісом
- Рани, порізи виразки на шкірі (у т.ч. грибкового походження): регулярне змазування екстрактом прополісу, або прополісною маззю.
- Тонзиліт (ангіна): полоскання горла теплим розчином екстракту прополісу у воді (2-3 мл. екстракту на 100 мл. води).
- Виразка шлунку: вживання прополісного вершкового масла, або прополісного меду 3 рази на день протягом 1 місяця. Можна вживати екстракт прополісу - 20 крапель з молоком чи водою.
- Туберкульоз легень: вживання прополісного масла по 1 чайній ложці 3 рази на день з молоком протягом 2-х місяців.
- Бронхіт, трахеїт: інгаляції сумішшю води та екстракту прополісу (5 мл. екстракту на 500 мл. води).
- Зубний біль: прикладати нативний прополіс до хворого зуба.
- Неприємний запах з рота: полоскання розчином екстракту прополісу у воді (10 капель на склянку води).
- Артрит, артроз, радікуліт, остеохондроз: прикладати до хворого місця на 0,5-3 години запрополісовані холстинки через прокладку з марлі.
Лікування квітковим пилком
- Загальнозміцнюючий, відновлюючий засіб: щоденне вживання по 0,5 чайної ложки пилку вранці та ввечері натщесерце з медом (якомога довше затримувати у роті).
- Профілактика аденоми простати, імпотенції: щоденне вживання по 1 чайній ложці пилку вранці та ввечері натщесерце з медом.
- Гіпертонія, ішемія та інші серцево-судинні захворювання: квітковий пилок з'єднати з медом 1:1 все ретельно перемішати для отримання однорідної маси, суміш приймають по 1 чайній ложці 2-3 рази на день, курс лікування зазвичай становить від 2 тижнів до 1 місяця.
- При ревматичних захворюваннях: змішати 10 г. квіткового пилку з 100 мл. оливкової олії, нагріти на слабкому вогні до температури 50-60 град.С, додати 7 г. подрібненого прополісу і ретельно перемішати, приймати по 25 мл. 2 рази в день за 15-20 хвилин до їжі протягом 7-10 днів.
- При інфекційних і застудних захворюваннях: 100 г. квіткового пилку з'єднати з попередньо розтопленим на водяній бані 100 г. вершкового масла і додати 150 г. меду, перемішати до утворення однорідної маси, приймати по 1 чайній ложці 2-3 рази на день, повний курс лікування даним засобом, як правило становить 1 місяць.
- При лікуванні остеоартроза: 60гр бджолиного воску розтопити, додати 15-20гр квіткового пилку і 10 мл. соку кропиви, отриману суміш нанести на хворі ноги, накрити марлевою серветкою і укутати, через 20-25 хвилин змити, повторювати процедуру щодня протягом 7-10 днів.
- При ревматичних захворюваннях: 25 г. квіткового пилку, 60 г. меду і 15 мл соку хрону змішати з 25 мл. рослинного масла і на слабкому вогні нагріти до 50 град. С, потім нанести на марлеву серветку, прикласти до хворих суглобів, укутати і тримати протягом 15 хв., повторювати процедуру щодня протягом 7-10 днів.
- Захворювання печінки: квітковий пилок змішати з медом у пропорції 1:1, суміш приймають по 1 чайній ложці 2-3 рази надень після їди протягом 1-1,5 місяця.
- Хронічні гастрити, доуденіти, холіцестити, коліти: приймати пилок по 10 грам з рази на день за 30 хв. до їди протягом 20 днів.
Лікування бджолиним підмором
- Очищення організму. Приймати спиртову настоянку щоденно протягом місяця: крапель, скільки прожито років. Краплі ділять на дві частини, приймають 2 рази на день відразу після їжі з невеликою кількості води. Кожні півроку курс повторювати.
- Лікування аденоми передміхурової залози. Приймати теплий настій бджолиного підмору по 1 столовій ложці 2 рази на день за півгодини до їжі. Одночасно приймати чайну ложку меду, розведеного в 100 мл теплої води. Курс лікування-30 днів. Перерви між курсами-2 тижні. Таких курсів, в залежності від особливості хвороби, може бути 3.
Відвар з підмору бджіл з прополісом. Столову ложку підмору бджіл залити 0.5 літра кип'яченої води, довести до кипіння і варити на слабкому вогні 2 години. Потім настояти при кімнатній температурі 1-2 години, процідити, додати 2 столові ложки бджолиного меду і 2 чайні ложки 10% спиртового екстракту прополісу; розмішати до розчинення меду. Пити перед сніданком по 1 столовій ложці 1-2 рази на день. Протягом 1 місяця. Через 6 місяців курс лікування може бути повторений.
Лікування сприяє значному зменшенню передміхурової залози, нормалізації її секрету, відновленню нормального відтоку сечі. Іноді лікування може затягнутися на тривалий термін (2-3 роки). У більшості випадків воно сприяє розсмоктуванню аденоми, позбавляє від хірургічного втручання, відновлює прохідність сечових шляхів і перешкоджає злоякісному переродженню аденоми.
- Суглобові болі і болі хребта. 1 столову ложку підмору залити склянкою окропу і настояти 15-20 хвилин. Робити місцеві ванночки для рук або ніг, прикладати до хворих місць у вигляді компресу. Процедура має тривати на початку 5 хвилин, а потім довше, але не більше 15 хвилин.
Приготування мазі-лініменту з бджолиного підмору: розтирається в порошок бджолиний підмор і змішуеться з гарячим оливковою олією (столова ложка порошку на 200мл масла). Зберігати у флаконі з темного скла в холодильнику. Втирати при болях (після попереднього розігріву).
- Очищення печінки від лямблій. Приймати спиртову настоянку підмору по 20-30 крапель (не більше) після їжа на протязі місяця.
- Запалення при маститі і панарицій, варикозному розширенні вен. Приготувати компрес: 100гр підмору залити дуже гарячою водою, але не окропом, і настояти 15 хвилин, потім отриману масу злегка віджати через марлю, потрійний шар марлі накласти на осередок хвороби і зверху помістити згорток з віджатий бджолами, накрити целофаном, закріпити еластичним бинтом і залишити цей компрес до охолодження.
- Серцево-судинні захворювання, захворювання нирок і судин головного мозку. У цих випадках застосовується спиртова настоянка. Вона стабілізує кров'яний тиск. Призначають по 15-20 крапель після їжі протягом 1-2 місяців.
- Профілактика склерозу у літніх людей. Щоденно впродовж 6-12 місяців вживати настойку підмору в дозі, що становить 1 краплю на рік життя (наприклад, пацієнту 70 років, значить йому потрібно приймати щоденно по 70 капель екстракту). Спостереження показують, що після курсу лікування екстрактом літні люди навіть після 75 років ставали активнішими, полегшувалися їхні звичні захворювання.
Лікування маточним молочком
- Біостимулююча дія, при фізичних і розумових навантаженнях, відновленню після хвороб, інфаркту міокарда: щоденне вживання суміші маточного молочка з медом у пропорції 1:200 по 1 чайній ложці (під язик) вранці та ввечері натщесерце.
- Гіпотрофія і анорексія: вживати маточне молочко під язик: дітям по 5 мг. 3 рази на день, дорослим по 10 мг. 3 рази на день.
- Нервові розлади, серцево-судинні та шлунково-кишкові захворювання: по 100-200 мг. нативного маточного молочка двічі на день під язик протягом 1 місяця.
- При ревматизмі та артритах допомагає комплексне лікування, яке у застосуванні маточного молочка і бджолиної отрути. При цьому хворі отримують до 20 бджолиних укусів в хворі місця і одночасно приймають під язик 200 мг свіжого маточного молочка. Курс лікування: один місяць, після двомісячної перерви ще один курс в 10 днів.
- При виразці шлунка і дванадцятипалої кишки 1) щоденний прийом маткового молочка під язик по 400 мг на прийом протягом місяця призводить до повного виліковування хворих; 2) вживання суміші маточного молочка з медом у пропорції 1:100 по 1/2 ч. ложки (тримають у роті до розчинення) 3 рази на день, за 10 хв. до вживання препарату треба випити 1/2 склянку боржомі, або іншої лужної води - це зменшує розщеплення маточного молочка шлунковим соком.
- Захворювання печінки, цироз: з лікувальною і профілактичною метою вживають по 1/2 чайної ложки суміші маточного молочка з медом (1:100) 2 рази в день (тримати в роті до розчинення).
- Атеросклероз, швидке старіння: вживання маточного молочка по 100 мг під язик щодня,
- При болісних менструаціях і клімактеричних pозладах ефективне вживання свіжого маточного молочка під язик щодня по 100-200 мг протягом 30-40 днів.
- При себорейній екземі застосовують зовнішньо і всередину під язик маточне молочко; кращий ефект отримано при комплексному застосуванні маточного молочка і 20% настоянки прополісу на 96 градусному спирті.
Кращим способом застосування маточного молочка всередину є вживання його під язик, тому що під'язикова область має велику всмоктуючої здатністю, завдяки чому молочко (як і інші препарати) швидко потрапляє в кров, минаючи шлунково-кишковий тракт. Шлунковий сік частково нейтралізує дію маточного молочка.
Лікування екстрактом (настойкою) воскової молі
Екстракт воскової молі успішно застосовують при захворюваннях:
- Фтизіатрія. Туберкульоз (у комплексі з базовим лікуванням), тубінфікування.
- Пульмонологія. Хронічні бронхіти, пневмонії, бронхіальна астма, респіраторні алергії, бронхоектатична хвороба.
- Кардіологія. Ішемічна хвороба серця, міокардити, гіпертонічна хвороба, інфаркт міокарда, вроджені вади серця, кардіоневроз, аритмії, тахікардія та ін
- Педіатрія. Гострі і хронічні бронхо-легеневі захворювання, наслідки родової патології, анемія, порушення росту і загального розвитку, неврози, дисбактеріоз, ослаблення імунітету.
- Хірургія. Відновлення після оперативного втручання, остеопороз, кіста та ін.
- Гематологія. Різні анемії, захворювання крові.
- Гастроентерологія. Гастрити, коліти, виразка, панкреатит, холецистити, гепатити.
- Імунологія. Адаптація організму, імунодефіцит.
- Гінекологія та андрологія. Патологічна вагітність, клімактеричний синдром, чоловічий і жіноче безпліддя, слабка статева активність
- Герантологія. Запобігання передчасного старіння, старечих змін, захворювань похилого віку.
При вищевказаних недугах екстракт воскової молі слід приймати по 15-20 крапель в невеликій кількості води один-три рази на день до їжі: один раз на день - для профілактики і 2-3 рази на день - при лікуванні. Дозування для дітей - з розрахунку 1 крапля на рік життя.
Лікування гомогенатом трутневих личинок
Гомогенат трутневих личинок використовується:
- при загальному оздоровленні та омоложенні організму;
- для укріпленя та відновлення імунної та ендокринної систем організму;
- для стимуляції фізичного та розумового розвитку дитячого організму;
- при лікуванні імпотенції, зниженні статевої функції, простатиту та аденоми у чоловіків;
- при лікуванні безпліддя та гормонального дисбалансу у жінок;
- для використання у вигляді омоложуючих косметичних масок для шкіри обличчя.
Увага! Продукти бджільництва у дуже незначних випадках можуть викликати алергію та інші побічні явища. Перед лікуванням бджолопродуктами бажано проконсультуватись у лікаря.
|