MENU
Травневий мед
 
Запашний травневий мед з ледь зеленкуватим відтінком, має чудові смакові і лікувальні властивості.
Містить аромати весняних квітів, квітучих садів. В поєднані з акацією утворює цікаву композицію – на колір, смак за запах.
Травневий мед має виражену жарознижуючу, болезаспокійливу, протизапальну, антибактеріальну та кровоспинну дії.

Травневий мед може мати різні відтінки, залежно від того цвіт яких рослин і у якому обсязі був зібраний бджолами. На вигляд і забарвлення може впливати і вид акації, який запилювали бджоли. Біла акація робить мед ще рідкий мед прозорим, при кристалізації мед набуває білуватого відтінку, має дрібне зерно, що нагадує сніг.

Мед з жовтої акації дуже світлий, майже безбарвний, з легким зеленуватим відтінком, і навіть у дозрілому стані є рідким, при кристалізації стає схожим на сало, білого кольору, дрібної зернистості.

Тобто мед з чистої акації з часом мало кристалізується, або не кристалізується зовсім. Такого меду в мене, зазвичай, небагато, тому окремо виносити його не буду.

Бджолам не накажеш носити мед тільки з певних медоносів – ці трудівниці тягнуть до вулика все, що гарно квітне. В результаті, коли відбирається мед, отримую букет з рослин, що квітнуть з весни, які тяготіть до кристалізації і значну частку акації, яка цій кристалізації не дає відбутися. Навіть взимку досить на декілька днів занести тару з медом у тепле приміщення, як мед розм’якає і без зусиль піддається фасуванню.

Величезна кількість різних медоносів, що квітнуть весною дає можливість отримати справжній цілющий травневий мед.

У ньому дуже багато фруктози, а саме фруктоза дуже добре засвоюється на клітинному рівні.  Застосування такого меду дозволяє його вживати хворим на цукровий діабет і його дія не порушує роботи підшлункової залози, а значить і не провокує розвиток діабету, хоча цей мед є доволі солодким.

Цілющі речовини, що містяться в травневому меді, допомагають лікувати багато захворювань, але особливо він корисний при лікуванні хвороб печінки, наявності атеросклерозу.  Травневий мед використовується як загальнозміцнюючий засіб, але одночасно він працює як заспокійливе при розладах нервової системи і є непоганим снодійним. Травневий мед добре вживати при захворюванні ГРЗ,  при кашлі, головному болі, підвищеній температурі як сильнодіючий жарознижувальний і протизапальний засіб.

Зовнішньо може використовуватися як антибактеріальний і кровоспинний засіб для рубцювання ран і виразок, лікування захворювань шкіри.

Цікаво знати

Чиста акація (теоретично) – практично не має запаху і є прозорим. 

uCoz